HEPATITAS C

Praėjusio šimtmečio antroje pusėje buvo identifikuoti hepatito A ir hepatito B virusai. Tapo aišku, kad egzistuoja dar kokia tai virusinė infekcija (ne hepatitas A ir ne hepatitas B). Pirmą kartą šis virusas buvo identifikuotas 1989 m.

Virusinis hepatitas C yra užkrečiama virusinė liga. Šios ligos sukėlėjas - hepatito C virusas (HCV).

Dažniausiai hepatitu C užsikrečiama per infekuotą kraują. Virusinis hepatitas C gali būti ūminis arba lėtinis. Susirgus ūminiu virusiniu hepatitu C, tik 10-15 proc. ligonių pasveiksta, likusiems išsivysto lėtinis virusinis hepatitas C. Hepatito C virusas patekęs į žmogaus organizmą pažeidžia kepenis  ir per daugelį metų kepenys gali tapti tiek pažeistos, kad nesugebės atlikti savo „funkcijų". Hepatitas C - dažna kepenų cirozės priežastis.

Pastaruoju metu virusinių hepatitų problema pasaulyje tapo aktuali milijonams žmonių. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis hepatito C virusu yra užsikrėtę iki 3 proc. pasaulio gyventojų.

Didžiausias sergamumas hepatitu C užfiksuotas Egipte - 18,1 proc. gyventojų, mažiausias - Švedijoje - 0,003 proc. gyventojų. Tikslių duomenų apie tai, kiek žmonių užsikrėtę šiuo virusu Lietuvoje, nėra. Prognozuojama, kad hepatito C virusu Lietuvoje gali būti užsikrėtę apie 60 000 žmonių (apie 2 proc. gyventojų).

TU SERGI ? Bet gyvenimas nesustoja!
Apklausa
Kokioje gydymo įstaigoje gydotės?
VUL Santariškių klinikų Hepatologijos, gastroenterologijos ir dietologijos centre
VUL Santariškių klinikų filialo Infekcinių ligų ir tuberkuliozės ligoninėje
LSMU Gastroenterologijos klinikoje (Kaune)
Kauno klinikinėje ligoninėje
Klaipėdos jūrininkų ligoninėje
Klaipėdos universitetinėje ligoninėje
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje
Respublikinėje Panevėžio ligoninėje