HEPATITAS A

Hepatitas A yra virusinė kepenų infekcija.

Hepatitas A yra vadinamas „nešvarių rankų liga", nes užsikrėsti galima geriant nevirintą vandenį, ar suvalgius vaisius bei daržoves nuplautas nevirintu vandeniu, mėgaujantis termiškai neapdorotomis jūros gėrybėmis, buitinio kontakto metu (pvz., naudojantis tais pačiais indais ir kt.).

Virusinis hepatitas A pasižymi ilgu inkubaciniu ligos periodu (trunka 2-6 savaites). Ligos simptomai: karčiavimas, silpnumas, pilvo skausmai, pykinimas vėmimas, pageltusi oda, akių baltymai, šviesios išmatos, tamsus šlapimas, padidėjusios kepenys.

Virusinis hepatitas A gali būti ir besimptomis, tad žmogus pats nežinodamas gali persirgti hepatitu ir išplatinti virusą.  Persirgus sunkia ligos forma, išsivysto kepenų veiklos nepakankamumas.

Virusas yra atsparus ne tik šalčiui bei  karščiui, bet ir dezinfekuojančioms priemonėms, todėl ilgai išlieka gyvybingas. Patikimiausias apsaugos nuo šios infekcijos būdas - skiepai.  
Skiepai, užtikrinantys apsaugą nuo nuo hepatito A daugeliui metų, rekomenduojami visiems, vykstantiems į endemines hepatito A šalis. Skiepytis rekomenduojama bent dvi savaites prieš išvykstant.

Patarimai keliautojams - Rekomendacijos dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos, keliaujant į užsienio šalis (Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro informacija).

Pasiskiepyti galima įvairiose gydymo įstaigose.

TU SERGI ? Bet gyvenimas nesustoja!
Apklausa
Kokioje gydymo įstaigoje gydotės?
VUL Santariškių klinikų Hepatologijos, gastroenterologijos ir dietologijos centre
VUL Santariškių klinikų filialo Infekcinių ligų ir tuberkuliozės ligoninėje
LSMU Gastroenterologijos klinikoje (Kaune)
Kauno klinikinėje ligoninėje
Klaipėdos jūrininkų ligoninėje
Klaipėdos universitetinėje ligoninėje
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje
Respublikinėje Panevėžio ligoninėje